Şifrenizi Unuttuğunuzda Yapılacaklar?

Günümüzde birçok internet sitesine üye olduğumuz ve güvenlik amacıyla, her üyelik için farklı şifreler kullandığımız için çoğu zaman şifrelerimizi unutmakta veya birbiriyle karıştırmaktayız. Bu nedenle tüm internet platformları için şifre hatırlatma sistemleri oldukça önem taşımakta.

Minticity.com üzerinden Aktivasyon İşlemi esnasında veya sonrasında belirlediğiniz şifrenizi unutursanız endişelenmeyin. Birkaç adımla şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Sırasıyla yapılacaklar:

  1. Platforma giriş için her zaman uyguladığımız gibi, minticity.com anasayfasının üst kısmında yer alan “Login” butonuna tıklayarak giriş formu açılır:

2. Açılan giriş formunun orta alt bölümündeki “Passwort vergessen” tıklanır:

3. Bilgi giriş formunda “Username” alanına “Kullanıcı Adı” ve “E-mail” alanına, kayıt olurken girilen “E-posta” adresi girilir ve “Senden (Gönder)” seçilerek işlem tamamlanır:

4. İşlemin tamamlandığına dair, alt kısımda görüldüğü şekilde bir uyarı alınmalıdır:

5. Sistem üzerinden aşağıdaki şekilde bir otomatik e-posta mesajı alınacaktır.

Lütfen Dikkat! E-posta’nın Spam/Junk/Gereksiz klasörüne düşmediğinden emin olunuz.

6. Gelen E-posta içeriği şöyle olacaktır:

E-posta içeriğindeki “Giriş Yap” butonuna basıldığı takdirde doğrudan minticity.com’a yönlendirme sağlanacak ve bilgiler giriş formuna doldurulmuş şekilde gelerek, platforma giriş yapılabilecektir.

Bununla birlikte, minticity.com “Login” formu tekrar açılıp, e-posta içeriğindeki Username (Kullanıcı Adı) ve Passwort (Şifre / Parola) manuel olarak girilerek de sisteme giriş sağlanabilir.

E-posta içeriğinde görülen Key-Passwort (Anahtar Şifre) ise, her kullanıcıya atanmış olan tekil (unique) bir şifre olup, üyelik süresince sabit kalmakta ve değiştirilmesi mümkün olmamaktadır. Kullanıcılarımız bu şifrelerini bir yere kaydettikleri takdirde, günlük kullandıkları şifrelerini unutmuş dahi olsalar sisteme doğrudan giriş yapabilmekte ve yeni bir şifre oluşturabilmektedirler.

Kullanıcı adınız ve/veya e-posta adresinizi hatırlamıyorsanız ve anahtar şifrenizi bilmiyorsanız lütfen MintiTeam’e danışınız. Ekibimiz sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

Was this article helpful?

Bir yanıt yazın