Minticity Aktivasyon İşlemleri

Bu yazımızda, Minticity Aktivasyon Dosyasına sahip olup, içerisindeki KOD ile Minticity’ye doğrudan kayıt yaptırmak isteyenler için önemli bilgileri paylaşmaktayız. Burada paylaşılan bilgiler okul / sınıf bazlı kullanım için gerekli olan aktivasyon işlemleri ile ilgili olup, bireysel satın alımlar için geçerli değildir.

Okulunuzdan, kırtasiyenizden veya başka bir kanaldan satın almış olduğunuz Minticity Aktivasyon Dosyasının iç tarafında 8 haneli, sadece büyük harflerden oluşan bir KOD bulunmaktadır. Bu koda “Aktivasyon Kodu” demekteyiz. Sisteme daha önce kaydı yapılmış bu “Aktivasyon Kodu” ile Minticity kaydımızı aşağıdaki görselde görülen, sağ üst köşedeki “Activate” butonuna basarak başlatabiliriz:

Buradaki “Login” butonu ise, daha önce sisteme giriş yapan kişilerin platforma girişte kullanacakları linktir ve Aktivasyon işlemi sonrasındaki girişler bu buton ile gerçekleştirilecektir.

Activate butonuna basıldığında gelecek ekranda 3 seçenek yer almaktadır:

Burada;,

  • Lehrer : Öğretmen Aktivasyonu
  • Schüler : Öğrenci Aktivasyonu
  • Eltern : Veli Aktivasyonu olup,

bu yazımızda sadece Öğrenci Aktivasyonu adımlarına değinilecektir.

Schüler : Öğrenci Aktivasyonu butonuna basarak ilerleyebilirsiniz. Karşınıza şöyle bir seçim ekranı çıkacaktır:

Devam etmekte olduğunuz okulun isminin ve logosunun bulunduğu kutucuğu seçmeniz gerekmektedir. Okulunuzu seçtiğinizde kayıt formu ekranda belirecektir:

Buradaki alanların doğru şekilde doldurulması önemlidir. Burada girmiş olduğunuz bilgiler, daha önce okulunuz tarafından yapılan toplu öğrenci girişleri ile karşılaştırılacak ve gerekli eşleştirmeler yapılarak hesabınız aktif edilecektir. Girilecek bilgiler sırasıyla şu şekildedir:

  • TC Kimlik No : Bu alana 11 haneli TC Kimlik Numaranızı giriniz.
  • Aktivasyon Kodu : Satın alma esnasında veya sonrasında okulunuz / kırtasiyeniz tarafından size verilen Minticity Aktivasyon Dosyası içerisinde yer alan 8 haneli, tamamı büyük harflerden oluşan kodu bu alana giriniz.
  • E-mail : Üyelik bilgilerinizin ve daha sonra gerekli durumlarda kullanılabilmek üzere, öğrenci veya veliye ait bir e-posta adresi girilmelidir.
  • Şifre : Bu alana kendi belirlediğiniz, kolay tahmin edilemeyecek, ardışık sayı ve harfler içermeyecek, unutmayacağınız bir şifre girmelisiniz. Şifrenizi unutursanız hiç endişe etmeyin, Login (Giriş) formu üzerinden şifre hatırlatma isteyebilir ve yeni şifre belirleyebilirsiniz. Güvenliğiniz için şifrenizi kimseyle paylaşmamanızı önemle rica eder, şifrenizin kullanımı ile ilgili sorumluluğun sizde olduğunu hatırlatırız.
  • Şifre Tekrarı : Bir üst kutucukta belirlemiş olduğunuz şifreyi aynı şekilde tekrar giriniz. Giriş kutucuklarının sağında yer alan “Göz” ikonlarına basarak, o alana girdiğiniz bilgileri görüntüleyebilirsiniz.
  • Onay Kutucukları : Minticity platformunun kullanılabilmesi için, formun alt kısmında yer alan “Üyelik Sözleşmesi” ve “KVKK Aydınlatma Metninin” okunduğuna ve kabul edildiğine dair onay verilmelidir. Formdaki yazı alanlarına tıklayarak bu metinleri görüntüleyebilir ve okuyabilirsiniz.
  • Aktivasyon : Tüm form giriş adımları tamamlandıktan sonra sol altta yer alan “Aktivasyon” butonuna basılarak Aktivasyon işlemi tamamlanmaktadır.

Aktivasyon işlemi tamamlandığında ekranda Kullanıcı Adı ve Şifre bilgileri görüntülenecektir. Bu bilgiler ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Bu bilgiler ayrıca, kayıt esnasında belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize de gönderilecektir.

Tebrikler! Aktivasyon işlemini tamamladınız. Minticity’ye Hoşgeldiniz!

Sisteme giriş yapabilmek için gerekli “Login” işlemlerinin anlatıldığı yazımızı okumak için tıklayınız…

Was this article helpful?

Bir yanıt yazın