Minticitybürger

Minti

Minticity'nin en aktif ve tanınan simasıdır. Aynı zamanda Minti'nin maskotu olan Minti 2007 doğumlu olup, halen Mintischule'de eğitimine devam etmektedir.

Momo

Minti'nin en yakın dostu, yaşıtı ve okulda sıra arkadaşıdır. Bizden duymuş olmayın ama, birbirlerine cep telefonu üzerinden kalp göndermektedirler. Üstünde çiçek motifi olan kırmızı şapkasını bilmeyen yoktur.

Prof. Dr. Minti Zweistein

Minticity'nin en zeki kişisi olduğu söylenir. Minticity Üniversitesi'ni birincilikle bitirmiş olup, halen orada ders vermektedir.

Minti-Guru

Minticity'nin en yaşlı ve en bilge sakinidir. Hemen her şeyi bilir. Minticity sakinleri bir şeyi bilemediği zaman, deneyimlerinden faydalanmak için Minti Guru'ya danışır... Minticity gençlerinin rehberi, yol göstericisidir.

Karatete

Minticity gençler karate şampiyonu olan Karatete, herkesin sevdiği çok iyi yürekli bir Minticity sakinidir. Çok iyi karate bilmesine rağmen, karıncayı bile incitmeyen bir yapısı vardır.

Balerinti

Minti'nin sınıf arkadaşlarından birisi olan Balerinti, okul dışındaki zamanının çoğunu Bale derslerine katılarak geçirir. Minticity'nin en iyi bale yapan sakinidir. Yakında sene sonu bale gösterisi var, çok heyecanlı!

Coolinti

Mintischule'nin en popüler öğrencisidir. Şapkası ve güneş gözlüğü olmadan dışarıya asla adım atmaz. Aynı zamanda Minticity'nin en zıpır gencidir. Hobileri kaykay sürmek, müzik dinlemek ve dans etmektir. En sevdiği müzik Hip Hop'tur....

Schwimti

Minticity'nin en hızlı yüzücüsüdür. Mint-O-Lympics'te yüzme dalında kırdığı Minticity rekoru hala geçilememiştir.

Modrigo

Modrigo Minticity'nin en renkli simalarından birisidir. Tüm eğlencelerin en çok aranan ismi olan Modrigo'nun gitarından çıkan müzikler adeta büyüleyici ve dinleyenler için mutluluk kaynağıdır. Kıvırcık ve örgülü saçları ise herkesçe bilinir.