Spiel & Spaß : Mintimemo

Minticity’nin Almancayı eğlendirerek öğreten bir diğer muhteşem oyunu Mintimemo, zamana karşı yarıştığın ve Almanca bilgini sınadığın bir hafıza oyunudur. Mintimemo’nun kuralları eğlenceli olduğu kadar basit de! Kolaydan başlayarak giderek zorlaşan seviyelerde oynanan oyunda yapmanız gereken tek şey kartları doğru şekilde eşleştirmek. Karışık olarak size sunulan kartlar arasından birbiri ile eşleşen Almanca kelime ve resmi bularak hem pratik yapabilir hem de Mintos kazanabilirsiniz!

Tamamı kapalı olarak gelen kartlar arasından dilediğiniz birini seçerek, açılan kelime ya da görseli hafızanızda saklamanız ve onunla eşleşen diğer kartı bulduğunuzda, doğru eşleşmeyi sağlamanız gerekiyor. Örneğin açtığınız bir kartta “die Schokolade” yazıyor ise o kartın yerini ezberlemeniz ve “çikolata” görseli içeren kartı bulmalısınız.

Unutmayın her seviyeyi tamamladığınızda kartların sayısı artacak ve oyun giderek hafızanızı zorlayacak! Hem hafızanızı hem de Almancanızı sınayacak bu eğlenceli oyunu aynı zamanda Spiel & Spaß kategorisi altında Multiplayer seçeneği ile de oynayabilir ve arkadaşlarınızla birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Oyunu oynamayı bırakacağınız zaman ekranın sağ üst köşesinde yer alan “Speichern” butonuna basarak kayıt edebilir ve oyun esnasında kazandığınız Mintoslar’ı hesabınıza yükleyebilirsiniz!

Was this article helpful?

Bir yanıt yazın