Minticity Kullanıcı Menüsünü Tanıyor Muyuz?

Minticity İnteraktif Online Almanca Öğrenme Platformu içerisinde yapabileceğiniz birçok şey mevcut! Konu anlatımları, alıştırmalar, oyunlar vb. Peki bunlara nasıl ulaşacağınızı biliyor musunuz? Gelin hep birlikte Minticity kullanıcı menüsüne bir göz atalım.

Home

Home düğmesine tıklayarak ana sayfanıza ulaşabilirsiniz. Ana sayfa ekranında, Mintibuch, Spiel & Spaß gibi kısayollar mevcuttur.

Arbeitsblattgenerator

Arbeitsblattgenerator kategorisi altında öğretmeniniz tarafından hazırlanan çalışma kağıtlarını bulabilirsiniz.

Meine Module

Meine Module, öğretmeniz tarafından hazırlanan, bütün Minticity ders konuları, oyunlar vb. uygulamaların içerisinden seçilebilen ve bir araya getirilebilen çalışma kağıtları, sınavlar oluşturmaya yarayan bir modul sistemidir. Bu sistem ile öğretmenler öğrenciler için hazırlanan ödevlerin kontrolünü yapabilir, sınavlara süre sınırı koyabilir.

Mintibuch

Mintibuch sekmesi altında Starter, A1 ve A2 seviyelerinde Almanca eğitimlerini konu anlatımlı olarak bulabilirsiniz. Ayrıca konu anlatımları ile birlikte gelen alıştırmaları yaparak öğrendiğiniz konuları pekiştirebilirsiniz.

Spiel & Spaß

Minticity’nin en keyifli ve öğrenciler tarafından en çok sevilen özelliği, eğlenirken öğrendiren Minti oyunlarını burada bulabilirsiniz! Bu kategori altında oyunlar oynayarak Almanca pratiği yapabilir ve bilginizi geliştirebilirsiniz. Der Die Das, Minti Guru, Vokabelspiel, Puzzlespiel gibi daha birçok keyifli oyun mevcuttur. Ayrıca Multiplayer seçeneği ile diğer Minticity kullanıcıları ile birlikte oyun oynamanız da mümkün!

Üben

Üben kategorisi altında her seviyeye göre hazırlanmış, okuduğunu anlama, dinlediğini anlama, dilbilgisi partikleri vb. birçok alanda ve seviyede hazırlanmış çalışma kağıtlarını bulabilir, dilediğiniz kadar pratik yapabilirsiniz.

Lesen

Lesen Kategorisi altında, her seviyeye uygun ve içeriklerine göre düzenlenmiş olarak, okuyabileceğiniz kısa hikayeler ve masallar bulabilirsiniz. Ayrıca

Hören

Hören Kategorisi altında kısa hikayeler ve masallar dinleyebilir ve aynı zamanda okuyarak takip edebilirsiniz.

Lernen

Lernen kategorisi altında, temalara ve seviyelere göre ayrılmış konular ile Almanca öğrenmeye başlayabilir ya da bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bu kategori altındaki etkinliklerde Almanca’yı ana dili Almanca olan seslendirenler tarafından dinleyerek öğrenebilirsiniz. Ayrıca dil bilgisi konularına çalışabilirsiniz.

Wörterbuch

Wörterbuch, Minticity içerisinde yer alan sözlüktür. Anlamını bilmediğiniz kelimeleri buradan öğrenebilirsiniz. Ayrıca Wörterbuch kategorisi altında günlük hayatta çok sık kullanılan deyimleri de bulabilirsiniz.

Was this article helpful?

Bir yanıt yazın