Öğretmenler için

Kelimelerin telaffuzunu duyabilir miyiz?

Evet, Minticity üzerindeki neredeyse her konuda, dinleyerek öğrenebilmeniz için konular ana dili Almanca olan kişiler tarafından seslendirilmiştir.

Minticity’de “Grammatik” (Dil bilgisi) konularını çalışabilir miyim?

Evet, Minticity’de seviyelere göre belirlenmiş Grammatik (dil bilgisi) konularını çalışabilirsiniz. Lernen kategorisi altında yer alan “Grammatik” kategorilerine girerek çalışmak istediğiniz konuları dilediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz.

Minticity’de anlamadığım konuyu tekrar edebilir miyim?

Evet, eğer anlamadığınız bir konu olur ise, aynı konuyu dilediğiniz kadar tekrar edebilir, alıştırmalar ile konu hakkında bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz.

Minti-Tournee (Minti Turne) nedir?

MintiTeam olarak her yıl birçok farklı ve eğlenceli etkinliğe imza atmakta ve Minticity kullanıcısı öğrencileri Minti ve Minti’nin heyecan dolu dünyası ile tanıştırmaktayız. Bu etkinliklerin başında ise, hiç şüphesiz Minti-Tournee…

Weiter butonu çalışmıyor ne yapmalıyım?

Eğer “Weiter” butonu çalışmıyor ise, tarayıcının güncel versiyonlarını kullandığından emin ol (Chrome, Firefox) ve internet bağlantını kontrol et. Eğer “Ebeveyn kontrolü” olan bir bilgisayar kullanıyor isen (Macbook vb.) bağlantı problemi…

Olimpiyat nedir?

Mint-O-Lympics, Minticity olimpiyatları yılda ortalama iki kez Minti Team tarafından gerçekleştirilen, toplamda 50 seviyeden oluşan Minticity oyunları ile Almanca bilginizi test edip hediyeler kazanacabileceğiniz bir Minticity etkinliğidir.

Modul nedir?

Modul sistemi, öğretmenler için farklı kategorilerden alıştırmalar seçilip, bir bütün halinde ders içi ders anlatımında veya öğrenciye ödev olarak gönderiminde kullanılan bir sistemdir. Detaylı bilgi almak için eğitimlerimize katılabilir veya…

MOS nedir?

MOS: Minticity Online Schülerprüfung yani Minticity Online Sınav Uygulaması’dır. MOS ile hazırlanan sınavlara zaman ayarlaması yapılabilir. Sınavlarda sorular tek tek görüntülenecektir.

Yükleniyor işareti sürekli dönüyor, ne yapmalıyım?

İnternet bağlantı hızına göre sayfanın yüklenmesi uzun sürebilir. Süre çok uzar ise sayfayı yenileyip tekrar deneyebilirsin.

Minticity’yi kullanırken ekranım dondu, ne yapmalıyım?

Bu problem bir çok sebepten olabilir. Sayfayı yenileyip tekrar deneyebilirsin. Problemin çok fazla yaşanması durumunda Minticity Destek hattını arayarak yardım alabilirsin.

  • 1
  • 2