Minticity Teenage

Minticity’de sözlük var mı?

Evet, kullanıcı menüsü altında “Wörterbuch”u tıklayarak sözlüğe ulaşabilirsiniz.

Minticity’de okumak için metinler var mı?

Evet, Lesen kategorisi altında, konulara ve seviyelere göre ayrılmış kısa hikayeler ve kısa masallar okuyabilirsiniz.

Minticity’de dinleme alıştırmaları yapabilir miyim?

Evet, Minticity menüsünde “Hören” kategorisi altında, dinleyebileceğin ve aynı zamanda okuyarak takip edebileceğin kısa hikayeler ve masallar bulabilirsin. Ayrıca, dinlediğini anlamak üzerine oluşturulmuş alıştırmaları yapabilirsin.

Kelimelerin telaffuzunu duyabilir miyiz?

Evet, Minticity üzerindeki neredeyse her konuda, dinleyerek öğrenebilmeniz için konular ana dili Almanca olan kişiler tarafından seslendirilmiştir.

Minticity’de odamı (Mein Zimmer) nasıl düzenleyebilirim?

Minticity menüsünde Mein Profil seçeneğini tıklayarak profilinize gidiniz. Profil ekranında yer alan “Mein Zimmer” butonunu tıklayarak odanızı görüntüleyebilir ve dekorasyon yapabilirsiniz. Unutmayın, odanızı dekore etmek için Mintos’lara ihtiyaç duyacaksınız!

Minticity’de “Grammatik” (Dil bilgisi) konularını çalışabilir miyim?

Evet, Minticity’de seviyelere göre belirlenmiş Grammatik (dil bilgisi) konularını çalışabilirsiniz. Lernen kategorisi altında yer alan “Grammatik” kategorilerine girerek çalışmak istediğiniz konuları dilediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz.

Çalışmak istediğim konuyu nasıl bulabilirim?

Minticity menüsünde Mintibuch kategorisine girerek, çalışmak istediğiniz seviyeyi seçebilir ve o seviyenin içerisindeki konuları görebilirsiniz.

Minticity’de anlamadığım konuyu tekrar edebilir miyim?

Evet, eğer anlamadığınız bir konu olur ise, aynı konuyu dilediğiniz kadar tekrar edebilir, alıştırmalar ile konu hakkında bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz.

Minticity’deki alıştırmalar seviyeme uygun mu?

Minticity üzerinde alıştırma kağıtları ve pratik yaparken, her kategori için özel olarak düzenlenmiş seviyeleri görebilirsiniz. Örneğin A1 seviyesinde iseniz, A1 seviyesindeki alıştırmaları seçebilirsiniz.

Multiplayer oyun oynayamıyorum, ne yapmalıyım?

Spiel & Spaß kategorisi altında yer alan Multiplayer oyunları oynamak için, arkadaşlarınız veya diğer Minticity kullanıcılarının çevrimiçi olması gerekmektedir.